پنج شنبه, 21 آذر 1398 14:14

خط واقعی تشیع به دست حضرت زهرا(س) تثبیت شد

حضرت آیت الله سبحانی

کاری که حضرت زهرا (س) انجام دادند هیچ کدام از ائمه اهل بیت(ع) موفق به انجام آن نشدند.

ایشان با بیان اینکه حضرت زهرا (س) تشیع را تثبیت کردند، افزودند: بعداز رحلت  نبی مکرم اسلام ، صحابه رسول اکرم(ص) به چند گروه تقسیم شدند که گروهی ، در زمره و ردیف خلفا ، گروه بی تفاوت و ساکتین که گاهی در این طرف بودند و گاهی در آن طرف و گروه سوم گروهی بودند دلسوز و معتقد به اهل بیت(ع) که شرایط، اجازه همراهی با اهل بیت(ع) را به آنها نمی داد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، با بیان این که تصور اتمام کار بعد ازسقیفه را نباید کسی در سر داشته باشد ادامه دادند: این تصور درست نیست که بعد از سقیفه کار تمام شد ، بلکه بعد از این جریان ،شهر مدینه را به پادگان نظامی تبدیل شد.

این مرجع تقلید تصریح کردند :اهل سقیفه قبیله  بنی اسلم را برای سرکوبی مردم و اعتراضات وارد مدینه کردند و مردم و معترضین را سرکوب می کردند که کسی حکومت و خلافت خلفا را مورد سئوال قرار ندهد.

حضرت آیت الله سبحانی گفتند : دخت نبی گرامی اسلام از آنجایی که مقام بالای داشتند با اعتراض به خلفا آنها را از مشروعیت انداختند .

این استاد برجسته حوزه علمیه قم گفتند: حکومت اینها واقعی نبود و این خط، خط انحرافی بیش نیست تنها خط حق و واقعی تشیع بدست حضرت زهرا(س)به تثبیت رسید .

این مرجع تقلید تاکید کردند : همه باید در مراسم عزاداری و سوگواری حضرت زهرا(س) شرکت فعال داشته باشند

Copyright © 2013 Moballeq, All rights reserved